Wydarzenia

"Naprawcza" powiatu Maria Przybylska z PiS-u uciekła do WC?

Maria Przybylska - zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Szamotułach, lider szamotulskiego ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości, a także przedstawicielka Polskiej Akcji Katolickiej zgodnie z przedwyborczymi obietnicami ma zamiar naprawiać powiat szamotulski. Dołączą do niej m.in. Piotr Michalak z SZOK, Michał Karwacki z PO i Józiu Kwaśniewicz z PSL. W koalicji mają być również przedstawiciele "Razem dla Naszego Powiatu", których liderem listy wyborczej był Włodzimierz Kaczmarek, bezpośredni przełożony pani Przybylskiej.

Jak wynika z materiału zebranego do opracowania prezentowanego poniżej reportażu, pani Przybylskiej od kilku miesięcy znane są przypadki molestowania seksualnego nieletniego dziecka, zamieszkałego na osiedlu domów socjalnych w Szamotułach. Zdaniem osób wypowiadających się w reportażu Maria Przybylska zachęcała do przysłowiowego "zamiatania" sprawy pod dywan, twierdząc, że dziecko może zapomni - tłumaczy jedna z bohaterek reportażu.

Innego zdania są przedstawiciele Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, którzy twierdzą, że dziecko powinno być jak najszybciej odseparowane od widoku osoby, która dopuściła się tych czynów. Naszym zdaniem błędne są rozważania pani Marii Przybylskiej, ponieważ dziecko jest narażone na codzienny widok mężczyzny, który w jego pamięci kojarzony jest z ukazywaniem swoich genitaliów.

Zapraszam na reportaż opowiadający o tym, jak pani Maria Przybylska z OPS Szamotuły (PiS) przed wyborami była ślepa na tragedię ośmioletniego chłopca z osiedla domków socjalnych w Szamotułach. Kiedy weszliśmy do gabinetu dyrektor OPS-u, aby zadać kilka pytań, pani Maria Przybylska schowała się i zamknęła za drzwiami, które przypominają wejście do WC. Jej przełożona dyrektor OPS-u poprosiła o pytania na piśmie.

Zapowiedź Reportażu: "Zamknij się"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci, zapraszamy Państwa do oglądania reportażu Macieja Lesickiego pod tytułem "Zamknij się".

Reportaż opowiada o losie ośmioletniego chłopca, którego tragedia rozgrywała się w ostatnich miesiącach, pod okiem i przy milczącej postawie Marii Przybylskiej z Prawa i Sprawiedliwości - wicedyrektora szamotulskiego OPS-u.

Materiał filmowy wkrótce.

Maciej Lesicki

Grażyna Augustyniak za "burtą"

Grażyna Augustyniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego nie zostanie radną w nowej Radzie Miasta i Gminy Szamotuły. Jak się dowiedzieliśmy, początkowo w wyniku głosowania Grażyna Augustyniak uzyskała 1 głos przewagi (103 głosy), nad drugim Włodzimierzem Brzezińskim z Forum Ziemi Szamotulskiej (102 głosy).

WYBORY SAMORZĄDOWE

JAK OFICJALNIE PODAŁA MIEJSKA KOMISJA WYBORCZA W SZAMOTUŁACH W DRUGIEJ TURZE WYBORÓW NA BURMISTRZA MIASTA I GMINY SZAMOTUŁY ZNALEŹLI SIĘ WŁODZIMIERZ KACZMAREK I JAROMIR ZIELIŃSKI.

Nieoficjalnie mówi się, że w walce o drugą turę Jaromir Zieliński dwoma głosami wyprzedził Katarzynę Białasik.

NIEOFICJALNE WYNIKI WYBORÓW DO RADY MIASTA I GMINY SZAMOTUŁY:

Mieszkańcy Szamotuł - wszyscy RAZEM - gwizdami "zmiażdżyli" burmistrza Kaczmarka i jego organizatorów.

W dniu wczorajszym w hali CSS w Szamotułach, miało odbyć się hucznie zapowiadane wcześniej spotkanie z piłkarzami Lecha Poznań. Miało, bo jak się okazało organizatorzy jedyne o co zadbali, to właśnie tylko o to, aby huczna zapowiedź poszła przed wyborami z hukiem w świat.

Pomimo tego, iż Zarząd Lecha Poznań pismem z dnia 27 października br. oficjalnie poinformował, że piłkarze nie pojawią się w zaplanowanym terminie, przedstawiciele organizatorów w tym sam burmistrz Włodzimierz Kaczmarek do samego końca twierdzili inaczej.

W efekcie setki zawiedzionych dzieci wraz z rodzicami w tumulcie gwizdów opuszczały halę "Wacław". Najgorsze w tym wszystkim jest to, że młodych fanów poznańskiej lokomotywy nikt nie przekona, że winą należy obarczyć organizatorów tej maskarady, a nie rodziców i piłkarzy.

Wypada się zatem zastanowić nad tym zdarzeniem. Jakby nie było burmistrz Kaczmarek tuż przed wyborami doprowadził do tego, że dzieci mogą czuć się przez swoich rodziców oszukane. Malucha nie interesuje kto zawiódł po stronie organizatora. Dziecko winę zrzuci na Tatę, na Mamę, na ukochanego Lecha Poznań. Co na to rodzice, którzy dysponują "narzędziem wyborczym", dzięki któremu mogą ukarać odpowiedzialnego za krzywdę ich własnych dzieci winowajcę? Ktoś powie, że wyolbrzymiam problem? Nie! Gdyby tam było moje dziecko. Burmistrz nigdy więcej nie byłby Burmistrzem. I tyle.

Nie da się też uniknąć opinii, że w całą sprawę zamieszany jest Marian Kurowski. Od niedawna kreator naszego życia publicznego, który jest koordynatorem forowanego przez burmistrza Kaczmarka systemu szkolenia sportowego. I to na pensji z naszych podatków. Nikomu nie muszę przypominać, że od samego początku byłem przeciwnikiem takiego rozwiązania. Dodam tylko, że szokujące jest dla mnie stanowisko wiceprezesa i trenera SPN, kolegi Przemysława Szały, że winę za całe zamieszanie ponosi starosta. Brak słów.

P.S.

Porobili się tam wielkimi Prezesami, Trenerami, Koordynatorami od brania pieniędzy. A robić nie ma komu.

Maciej Lesicki

Videoblog Macieja Lesickiego odc. 16

Poniżej kopia korespondencji i plakat, na którego publikację Lech Poznań nie wydał zgody.

Koncert w Bazylice

Wzruszający koncert z okazji Święta Niepodległości.

- Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym Znakiem. Polska będzie Polską, a Polak Polakiem - takie słowa padły z ust Michała Nowaka - wikariusza szamotulskiej parafii - po zakończeniu koncertu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bazylice Mniejszej w Szamotułach z okazji Święta Niepodległości.

W koncercie wystąpili: Maria Załanowska - sopran, Piotr Należyty - bas, Jan Adamczewski - saksofon, Zdzisław Babierski - fortepian i akordeon.

Po zakończeniu koncertu wszyscy obecni, wspólnie odśpiewali  pieśń: "Boże coś Polskę...". Zapraszamy na skrót filmowy z tego wydarzenia.

Ze względu na doniosłe dzisiejsze Święto, blog nie był nagrywany.

Wybór projektów zadań do Budżetu Obywatelskiego na rok 2015

Zespół opiniujący wybrał 6 zadań do Budżetu Obywatelskiego, które znajdą się na ostatecznej liście podlegającej głosowaniu przez mieszkańców Miasta i Gminy Szamotuły.Zespół opiniujący ds. oceny i wyboru projektów zadań budżetu obywatelskiego w mieście i gminie Szamotuły na rok 2015, po zapoznaniu się z zadaniami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego podjął decyzję o zatwierdzeniu do głosowania następujących punktów:

1. Naprawa i umocnienie balkonu chóralnego w Kolegiacie Szamotulskiej na kwotę 105.161,96 zł,

2. Zagospodarowanie terenów przy plaży w Pamiątkowie na kwotę 490.000,00 zł,

3. Rewitalizacja lasku (z modernizacją placu zabaw) przy ulicy Leśnej w Szamotułach na kwotę 240.000,00 zł.

4. Budowa oświetlenia ulicznego na ul. Skrajnej w Szamotułach na kwotę 100.000,00 zł,

5. Wydłużenie zatoczki parkingowej znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach na kwotę 95.000,00 zł.

6. Utwardzenie oraz ułożenie kostki poz-brukowej z wytyczeniem parkingu przy świetlicy wiejskiej wsi Koźle oraz wymiana ogrodzenia w/w parkingu na kwotę 36.000,00 zł.

Nie poinformowano jakie projekty zostały odrzucone. 
3 października br. Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły wydał zarządzenie w sprawie wyznaczenia punktów głosowania podczas konsultacji społecznych, w związku z wyborem projektów zadań do "Budżetu Obywatelskiego"na rok 2015 w Mieście i Gminie Szamotuły. Uchwała w tej sprawie została podjęta przez Radę Miasta i Gminy Szamotuły 28 lipca br. Burmistrz wyznaczył następujące punkty w których przeprowadzone zostaną głosowania nad poszczególnymi projektami:

- Urząd Miasta i Gminy Szamotuły ul. Dworcowa 26

- Biblioteka Publiczna w Szamotułach ul. Rynek 10

- Zespół Szkół w Pamiątkowie ul. Szkolna 13

- Zespół Szkół w Otorowie ul. Łąkowa 3

Głosowanie w w/w punktach przeprowadzone zostanie w terminie od 22 października do 7 listopada 2014 r. w godzinach od 13.00 do 15.30.

Kłamstwa redaktora Pomianowskiego? Jak długo Redaktor Naczelny Głosu Wielkopolskiego Adam Pawłowski będzie tolerował taką postawę?

Na stronie internetowej i zgodnie z zapowiedzią, w najbliższym numerze jednej z szamotulskich gazet wydawanych przez Głos Wielkopolski, zamieszczono artykuł pod tytułem: "Maciej L. usłyszał zarzut zniesławienia policjanta". W artykule tym redaktor Marcin Pomianowski, publikuje nieprawdziwe informacje, m.in. wypowiedzi Prokuratora Rejonowego w Gostyniu - Pana Rocha Waszaka.

W rozmowie telefonicznej z redaktorem naczelnym "Życie Powiatu Szamotulskiego" - Maciejem Lesickim - Pan Roch Waszak, Prokurator Rejonowy w Gostyniu jednoznacznie zaprzecza, aby użył cytatów prezentowanych przez redaktora Marcina Pomianowskiego w w/w artykule.

Również redaktor naczelny gazety "Życie Powiatu Szamotulskiego" - Maciej Lesicki - jednoznacznie zaprzecza, podawanym w artykule Marcina Pomianowskiego informacjom, o rzekomych kilku próbach kontaktu. Pan Marcin Pomianowski w ostatnich kilkunastu dniach nie skontaktował się oficjalnie z redaktorem naczelnym "Życie Powiatu Szamotulskiego".

Redakcja

Wroniecki biznes II

W związku z wieloma pytaniami kierowanymi do naszej redakcji i dużym zainteresowaniem osobami powiązanymi ze sprawą, informujemy naszych czytelników, że z posiadanych informacji wiemy, że już niebawem opublikowana zostanie druga część reportażu pt.:"Wroniecki biznes". Pamiętacie pierwszą część? Ukazywała niektóre szczegóły na temat szkoleń, prowadzonych przez Stowarzyszenie Wronieckich Przedsiębiorców. W związku z prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne śledztwem, postanowiliśmy ponownie zainteresować się tą sprawą.

Przypominamy, że Stowarzyszenie Wronieckich Przedsiębiorców, kierowane jest przez pana Przemysława Turowskiego - polityka Platformy Obywatelskiej - radnego powiatowego obecnej kadencji. W nadchodzących wyborach radny Turowski postanowił kandydować do sejmiku wojewódzkiego, właśnie z tej partii. Przed publikacją pierwszej części, politycy PO: Maciej Trąbczyński, Michał Karwacki i Przemysław Turowski, pieczołowicie zabiegali o to, aby "zachować należytą ostrożność przy ujawnianiu ich wizerunku". Dlatego do opracowania drugiej części reportażu, z tego co wiemy autor podszedł z niezwykłą starannością, stąd ten poślizg.

Zapraszamy już wkrótce. Tymczasem dla przypomnienia, można obejrzeć pierwszą część reportażu.

Zamieszanie za linią mety półmaratonu

Do incydentu doszło tuż za linią mety IV Samsung Półmaratonu w Szamotułach. Na teren, gdzie przeprowadzana jest impreza masowa wtargnęli działacze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, którzy rozpoczęli prowadzenie agitacji wyborczej. Akcja nie była spontaniczna. Złożona z kilkunastu osób grupa kandydatów PO, była przygotowana do prowadzenia agitacji. Działacze wtargnęli na teren imprezy masowej, organizowanej przez Szamotulskie Stowarzyszenie Biegów i rozdawali materiały wyborcze PO. W akcji brali udział m.in. liderzy lokalnej PO Maciej Trąbczyński i Przemysław Turowski.

Przedwyborcza manipulacja na "taśmach prawdy"?

W środę, do burmistrzów, wójtów, prokuratorów, policji, starosty, radnych i wielu innych osób trafiły płyty, na których nagrano rozmowę Marka Stróżyka z Przemysławem Fąferkiem – chodzi o sprzedaż gruntów w gminie Kaźmierz. Pod listem przewodnim nikt się nie podpisał.

Z nagrań dowiadujemy się, że według Marka Stróżyka wójt Wiesław Włodarczak sprzedawał i sprzedaje działki po zaniżonych cenach albo kupuje je na kogoś, a konkretnie na samego Marka Stróżyka. Powołując się na znajomość z wójtem, prawie od kołyski, Marek Stróżyk opowiada o dzieleniu hektarów i biznesmenach wykupujących grunty w różnych miejscach. Na odpowiedzi naprowadza… Przemysław Fąferek, który prawdopodobnie nagrał tę rozmowę.

"Dzień Nauczyciela" we Wronkach

Tegoroczne uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej we Wronkach, odbyły się 14 października w Przedszkolu nr 1 "Bajkowy Świat" - na wronieckim Borku. W uroczystym święcie na zaproszenie burmistrza Wronek - Mirosława Wieczora, udział wzięli pracownicy wronieckiej oświaty. Nie obyło się bez miłych słów i życzeń. Burmistrz Mirosław Wieczór wręczył doroczne nagrody, dla wyróżniających się nauczycielek z gminnych placówek oświatowych. Były także podziękowania dla pracowników odchodzących na emeryturę.

Poniżej prezentujemy listę wyróżnionych i krótką relacja wideo z tej uroczystości.


OKNOPLAST rozdaje vouchery do dowolnego miejsca na świecie!

Jeden z wygranych voucherów wręczony został w siedzibie M3 Salon Okien i Drzwi w Szamotułach.

Firma OKNOPLAST z okazji jubileuszu 20-lecia działalności przygotowała dla swoich klientów konkurs, w którym do wygrania były vouchery do dowolnego miejsca na świecie oraz kieszonkowe. Aby wziąć w nim udział wystarczyło kupić jeden z pakietów promocyjnych i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto wybrać Oknoplast? Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła 48 zwycięzców.

Jednym ze szczęśliwców jest Pani Beata Skorzonek, która dokonała zakupu u Specjalisty Sprzedaży Pani Renaty Rakowskiej. Nagrodę wręczył Partner Handlowy OKNOPLAST – właściciel firmy M3 Salon Okien i Drzwi w Szamotułach pan Maciej Bździel.

Starosta u Seniorów

Wczoraj przed południem w jadalni Bursy Szkolnej w Szamotułach odbyło się uroczyste spotkanie członków szamotulskiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uroczyste – dla uczczenia tegorocznego Międzynarodowego Dnia Seniora.

Debata Społeczna - skrót

Na 7 października br. Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach zaplanowała Debatę Społeczną. Jest to realizacja projektu pn.: „Bezpieczeństwo publiczne – debaty społeczne Wielkopolskiej Policji”. W tym celu w Auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach mieszkańcy spotkali się z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu - insp. Rafałem Batkowskim. W spotkaniu uczestniczyli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach z komendantem mł.insp. Sławomirem Dziupińskim na czele, lokalni politycy i władze samorządowe oraz mieszkańcy.

Podczas debaty omówiono stan zagrożenia przestępczością w powiecie szamotulskim z uwzględnieniem zjawisk najbardziej uciążliwych społecznie. Ponadto podsumowano założenia i wnioski przyjęte podczas poprzednich debat społecznych. Głównym celem jaki przyświecał było upowszechnienie i wymiana informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem, w zakresie problematyki bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. - Zależy nam na poznaniu Państwa opinii na temat bezpieczeństwa w naszym powiecie. Aby osiągnąć wyznaczony cel zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu szamotulskiego do udziału w dyskusji  oraz do przedstawienia zauważanych przez Państwa problemów w zakresie bezpieczeństwa - mówił przed spotkaniem Komendant Dziupiński.

Debata Społeczna

DRODZY MIESZKAŃCY POWIATU SZAMOTULSKIEGO!

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach realizuje projekt „Bezpieczeństwo publiczne – debaty społeczne Wielkopolskiej Policji”. W tym celu organizujemy debatę społeczną w której uczestniczyć będzie Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu - insp. Rafał Batkowski oraz władze samorządowe.

Nie żyje Anna Przybylska

Nie żyje Anna Przybylska, polska aktorka oraz fotomodelka. Pierwsza polska aktorka, która została międzynarodową twarzą kosmetyków marki Astor. Przez pewien okres zamieszkiwała we Wronkach. Była partnerką piłkarza Amici Wronki - Jarosława Bieniuka, z którym miała trójkę dzieci (córkę Oliwię i dwóch synów Szymona i Jana). Urodziła się w Święta Bożego Narodzenia 26 grudnia 1978 roku w Gdyni, miała ukończone zaledwie 35 lat. Przegrała walkę z rakiem trzustki.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 12