Lekcje muzealne w zamku

Oglądanie wystaw czasowych w Muzeum - Zamku Górków i praca na lekcjach muzealnych powoli staje się dobrą tradycją Zespołu Szkół nr 1 im. Ks. Piotra Skargi w Szamotułach. Spotkania w zamku odbywały się przy okazji wystawy radzieckiego plakatu antyreligijnego ze zbiorów Lwowskiego Muzeum Historii Religii. Młodzież przypominała sobie wiadomości o początkach władzy bolszewickiej w Rosji a później w ZSRR, stosunku komunistów do religii.

"Pomocna Dłoń"

Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin i Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Klubie Seniora w Pniewach zorganizowało dla swoich podopiecznych, przyjaciół oraz gości wielkanocne spotkanie. Zastępca Burmistrza Gminy Pniewy Józef Ćwiertnia złożył życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności, aby chwała Zmartwychwstania Pańskiego na długo zagościła w Waszych sercach - mówił wiceburmistrz. Podczas spotkania zastępca burmistrza odczytał także życzenia przesłane przez posła RP Stanisława Kalembę.

I Gala Disco Polo za nami

Pierwsza Gala Disco Polo za nami. W dniu wczorajszym do Auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach przybyło około 150 widzów - mieszkańców Szamotuł i okolic, by wspólnie bawić się w rytmach disco. Na scenie zobaczyliśmy młode zespoły i solistów. Zaśpiewali Black Boys, Natalia Jureczko, Kubas z Drezdenka, Damian Banasiak, Sławek Człapa i gwiazda wieczoru szamotulski zespół JURAD. Imprezę prowadził Maciej Borowski.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 16