Wydarzenia

Zryw Wolnych Serc - włączmy się do akcji

Społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" zaprasza do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki. Zatrzymajmy się na chwilę na rynkach i placach miast i miasteczek, każdy w miarę możliwości razem w tym samym w czasie w całym kraju - 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14:00. Połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm - to "Zryw Wolnych Serc". Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie bardzo dużo.

Mamy coś dla mamy

Z okazji Dnia Matki 23 maja w Hotelu Maraton odbędzie się pokaz mody ręcznie malowanych ubrań mojego projektu połączony z warsztatami urody. Projekt Piękna Mama kierowany jest do wszystkich mam bez względu na wiek. Oprócz pokazu mody mamy będą mogły skorzystać z: warsztatów wizażu i masażu, porad dietetycznych oraz fitness.

Wyjątkowym gościem będzie Karolina Jedynak, która będzie akompaniować wokalnie podczas pokazu. Na zakończenie wystąpi zespół Droryje, czyli biały śpiew. Kobieta w każdym wieku może być modna, poczuć młodość i fantazję oraz dodać barw do swojej codzienności. Drogie Panie zabierzcie dobry humor i przyjdźcie!

Organizatorzy: Szamotulski Ośrodek Kultury, Kolorki Kapłonki, Lepsze Szamotuły, Hotel Maraton, Strefa Relaksu, Mobilne Metamorfozy Ditta Hoffmann, Natur House, Fitness Karolina Beger. Start: pokaz + warsztaty godz. 17:00, koncert godz. 18:00

Niebezpieczne związki

W ostatnich tygodniach bardzo głośno o książce Wojciech Sumlińskiego pt.: Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego. Książka jest praktycznie nie do kupienia w księgarniach. Postanowiliśmy przeszukać internet i udało nam się zdobyć tytuł w wersji PDF. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszamy do lektury.

Wojciech Sumliński (ur. 15 kwietnia 1969 w Warszawie) – polski dziennikarz, psycholog. Pracował w „Życiu", „Gazecie Polskiej" i „Wprost".

Autor licznych reportaży i programów w TVP: „Oblicza prawdy" o działalności SB i magazynu śledczego „30 minut". Autor książki „Teresa Trawa Robot" o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie współpracuje z Frondą i magazynem śledczym „Focus" oraz pisze kolejne książki. 


Polecamy również >Noc myśliwego<

Opieka medyczna we Wronkach

W związku z wieloma zapytaniami ze strony mediów, dotyczącymi podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej dla mieszkańców gminy Wronki, informuję, że w dniu 14 maja br. wystosowałem do Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza pismo w sprawie wznowienia przez szamotulski ZOZ dyżurów we Wronkach.

Kolejna Debata Gazety Szamotulskiej bez udział Burmistrza

Dzięki gościnności Cafe Marzenie w środę w kawiarni odbyło się spotkanie zorganizowane przez redakcję Gazety Szamotulskiej na temat przyszłości szamotulskiego Rynku. Po raz kolejny na debacie nie wstawił się gospodarz miasta. Obecny był jego zastępca. Obecna była kandydatka na burmistrza w ostatnich wyborach samorządowych pani Katarzyna Białasik.

Ze względu na obszerny materiał i czas konwersji plików, postawiłem na dźwięk, a nie jakość obrazu. To chyba zrozumiałe. W imieniu organizatora, bardzo dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym gościom. 

Zaproszenie na debatę

W środę o godz. 18.00 w Cafe Marzenie w Szamotułach przy ul. Wronieckiej, odbędzie się spotkanie na temat przyszłości szamotulskiego Rynku. Spotkanie ma charakter otwartej dyskusji na kształt relacjonowanej na naszym portalu debaty nad przyszłością Parku Zamkowego, sprzed kilkunastu dni. Każdy może wziąć udział. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Konkurs: Stawiamy Loda

Stawiamy loda (może nie jednego), temu kto odgadnie gdzie zrobiono to zdjęcie. Odpowiedzi na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Podpowiedź: Zdjęcie zrobiono w Szamotułach w XXI wieku.

Wpadka posła Rutnickiego

W trakcie wczorajszej debaty prezydenckiej na profilu Facebook posła ziemi szamotulskiej Jakuba Rutnickiego (Platforma Obywatelska), wypowiedzi z debaty były komentowane na bieżąco. Autor wpisów, który zresztą komentował debatę nieobiektywnie, popełniał mnóstwo błędów. Internauci nie pozostawili tego bez komentarza. Wytknęli i słusznie, że np. "buża" pisze się przez "rz", a "bul" przez o z kreską.

Ogłoszenie*

Solidaryzując się!

Apelujemy do burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka i podległych mu służb tj. Wydział Finansowy, o jak najszybszy przelew środków finansowych na konto pana Zbigniewa Dobaka za ewentualne zlecenia od burmistrza (jeśli takowe byly), ponieważ wszystko wskazuje na to, że zabrakło "tutu" na opłaty za portal. Jeśli ewentualnie możemy jakoś pomóc, zobowiązujemy się dostarczyć jakąś białą kopertę.

Mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego

*redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń publikowanych na portalu itvinfo.pl

Włodzimierz Kaczmarek traci kontrolę nad miastem?

Burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek "rozkłada ręce". Choć jest ustawowo odpowiedzialny za porządek w mieście, to teoretycznie, nie ma już wpływu na utrzymanie czystości, przynajmniej dzieje się tak z terenem Parku Zamkowego w Szamotułach. Mieszkańcy miasta "podziękowali" burmistrzowi i 16 maja o godz. 10.00 wejdą do parku gdzie organizują, a właściwie rozpoczynają akcję pod nazwą "Sprzątamy Miasto".

Akcja zacznie się właśnie w Parku Zamkowym w samym centru miasta, miejscu zaniedbywanym od wielu lat, gdzie w rowach i na skrajach parku zalegają stosy śmieci. Organizatorzy zapraszają chętnych mieszkańców do odwiedzenia parku w tym terminie.

Portal itvinfo.pl objął patronat medialny nad akcją. Warto zabrać ze sobą worki foliowe i rękawiczki.

Ruch JOW

Co to są Jednomandatowe Okręgi Wyborcze (JOW)?

JOW to najprostszy i najprawdopodobniej najlepszy sposób wybierania parlamentarzystów. Najprostszy ponieważ trudno wyobrazić sobie bardziej naturalną zasadę niż ta, że zwycięzcą zostaje osoba, która uzyskała najwięcej głosów. Co prawda w dziedzinie polityki nie sposób stwierdzić, że jedno rozwiązanie jest zawsze lepsze niż inne, jednak empirycznym dowodem na skuteczność JOW jest to, że stosują go najważniejsze państwa Europy (Wielka Brytania i Francja) oraz najpotężniejsze mocarstwo świata (USA).

Więcej artykułów…

Strona 1 z 15