Wydarzenia

Straty na szamotulskim cmentarzu

Wichura, która przeszła nad wielkopolską kilka dni temu, pozostawiła po sobie poważne szkody. Służby porządkowe pracowały kilka dni aby usunąć skutki nawałnicy. Nie obyło się bez strat na szamotulskim cmentarzu, gdzie połamane gałęzie i drzewa zniszczyły kilka pomników. Straty na nekropolii oszacowano na kilkanacie tys. zł.

foto: Ryszard Kurczewski

Francuski gitarzysta w Szamotułach

Gabriel Bianco, światowa gwiazda gitary klasycznej młodego pokolenia, zawita w najbliższą niedzielę do Szamotuł.

Każdego lata festiwal Akademia Gitary dociera do kilkudziesięciu miejsc Wielkopolski, co czyni go jedynym w Europie tej rangi wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie. Na mapie ósmej już edycji festiwalu nie może zabraknąć Szamotuł, gdzie 23 sierpnia zagości jeden z czołowych współczesnych gitarzystów młodego pokolenia, Francuz Gabriel Bianco. Mimo młodego wieku, Gabriel koncertuje na całym świecie. Jego repertuar zawiera różnorodne kompozycje pochodzące ze wszystkich okresów historii muzyki klasycznej. Występował na scenach kilkudziesięciu międzynarodowych festiwali muzycznych. Grał w prestiżowych salach koncertowych w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Jest laureatem pierwszej nagrody w konkursie Guitar Fundation of America. Koncert odbędzie się w wirydarzu dawnego klasztoru w Szamotułach przy ul. Dworcowej. Wstęp będzie wolny. Organizatorem jest Szamotulski Ośrodek Kultury.

Renata Jankowiak na sesji gminy

Wystąpienie Renaty Jankowiak na sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły: Panie burmistrzu. Ośmielam sobie publicznie zwrócić uwagę w temacie czystości w mieście. Nadal nie wiem ile pan płaci za sprzątanie. Jest pan ojcem tego miasta, a do obowiązków gminy należy zadbanie o czystość i dlatego ośmielam się opublikować list otwarty do pracownika UMiG i włodarza miasta.

6 września Referendum

Jednym z punktów w zbliżającym sie referendum jest pytanie, czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) do sejmu RP?

Jeśli odpowiesz tak, co zmieni wprowadzenie tych 460 Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu:

  1. Poseł bezpośrednio odpowiedzialny przed wyborcą, a nie szefem partii. Łatwo go rozliczyć z obietnic wyborczych.
  2. Bezpośredni kontakt posła z wyborcą dzięki małym okręgom.
  3. Głosowanie na ludzi, których się zna.
  4. Równa szansa kandydowania dla kandydatów niezależnych i partyjnych (wystarczy 10 podpisów, a kampania w małym okręgu jest tania).
  5. Wybory odbywają się sprawnie (jedna tura i wynik ustalany w okręgu) i są transparentne (publiczne liczenie głosów).
  6. W krajach z ordynacją większościową powstaje silny, stabilny rząd biorący pełną odpowiedzialność za swoje działania.

Wakacje w Szamotułach

Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza do zapoznania się z planem przygotowanym na zbliżające się wakacje. Zgłoszenia już są przyjmowane. Ilość miejsc ograniczona! Czekamy na zgłoszenia pod nr tel. 061 29 213 07

E-MAIL:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w ośrodku. Odpłatność w dniu zajęć.

PLAN 

To już jutro. Sprzątamy!!!

Tym razem w Parku Zamkowym posprzątają Lepsze Szamotuły. Prosimy o zabranie kocyków i swoich ulubionych gier planszowych. Urządźmy wspólny piknik. Oczywiście, dbamy o Park, aby nam służył jak najdłużej i sprzątamy po sobie wszystkie papierki. Czekamy na Was w dniu 20. czerwca br. od godziny 17:00.

Lepsze Szamotuły

 

Gazeta Szamotulska zaprasza na kolejną debatę

„Zabijanie drobnych przedsiębiorców”

Czy Szamotułom potrzebne są kolejne markety? Zdania są podzielone. Oprócz budowanego już centrum handlowego na terenie byłego dworca PKS w najbliższym czasie ma powstać market spożywczy przy BricoMarche oraz galeria handlowa koło Lidl. 

- Czy Szamotułom potrzebny jest siódmy już market branży spożywczej? - zastanawiała się podczas ostatniej sesji szamotulskiego samorządu gminnego Halina Zgrajek. Poruszony przez radną temat wywołał ożywioną dyskusję wśród mieszkańców.

Zapraszamy na debatę

do Cafe Marzenie w Szamotułach

ul. Wroniecka

w środę 17 czerwca 2015 

o godz. 18.00

Puchar Świata w Szamotułach

Uczniowski Klub Sportowy „SZAMOTULANIN”, a w szczególności pomysłodawca - wieloletni działacz sportowy Ryszard Frąckowiak, który jest również członkiem zarządu UKS Szamotulanin i WZPS w Poznaniu, zapraszają mieszkańców i sympatyków siatkówki na atrakcje do Zespołu Szkół Nr 3 przy. ul. A. Mickiewicza 4 w Szamotułach. 

W dniach 20-21 czerwca 2015r. w holu Hali Widowiskowo-Sportowej „ NAŁĘCZ” wystawiona będzie prezentacja Pucharu FIVB za Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Polska 2014. Nie tylko sympatycy piłki siatkowej, ale wszyscy mieszkańcy powiatu szamotulskiego będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia Pucharu Świata zdobytego przez biało–czerwonych w ostatnich Mistrzostwach. - Prezentacja Pucharu w naszym mieście to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że siatkówka jest jedną z dyscyplin szeroko rozwiniętych w Szamotułach - powiedział nam Ryszard Frąckowiak. 

Prezentacja Pucharu jest częścią atrakcji związanych z obchodami 20 - lecia UKS Szamotulanin.

Na szamotulskim Rynku widziane było UFO

Na szamotulskim rynku widziane było UFO. Informacja wydaje się być bardzo wiarygodna, ponieważ potwierdzają ją setki uczestników odbywających się w Szamotułach Dni Europy 2015. Unikalny film na youtube, opublikował jeden z uczestników imprezy pan Krystian Janiszewski. Eksperci twierdzą, że nagranie jest autentyczne. 

Interaktywny komik

Jednym z artystów na UFO Ulicznym Festiwalu Osobliwości będzie Just Edi, czyli interaktywny komik-iluzjonista. Edi jest również uczestnikiem V i VII edycji „Mam talent”, gdzie usłyszał 3 x TAK. Przez ostatnie 5 lat występował między innymi w: Wiedniu, Londynie, Paryżu, Mediolanie, a nawet w Indiach. Jako artysta uliczny potrafi przyciągać zainteresowanie licznej publiczności.

Zapewne u nas będzie podobnie. Zobaczymy go w akcji w najbliższa niedzielę na szamotulskim Rynku o godz. 16.00, kiedy zaprezentuje m.in. iluzję z giętkimi rękami, przeciskanie się przez rakietę tenisową, żonglowanie maczetami, teleportację piłek na dłoniach widza. Poza swych głównym show będzie wśród publiczności przez cały festiwal. Wykona dla nich m.in. iluzję z kartami, która w tym roku była hitem na serwisie youtube.

Pyrek w pyrlandi

Policjanci z Pniew oraz z Szamotuł razem z gościem specjalnym – sierżantem Pyrkiem - spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Pniewach, w Bytyniu oraz w Szamotułach. Spotkania odbyły się w ramach programu prewencyjnego – Bezpiecznie, to wiedzieć i znać. Mundurowi odwiedzili też dzieci z przedszkola.

W miniony piątek policjanci z pniewskiego komisariatu razem z maskotką wielkopolskiej Policji odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pniewach.

 

Komunikat Enea

5 czerwca w godz. 08:00 - 12:00 w gminie Ostroróg w miejscowościach: Rudki Huby, Rudki Wieś RSP, Szczepankowo numery od 1 do 20 i numer 54, oraz w gminie Szamotuły w miejscowościach: Gałowo, Jastrowo, Ostrolesie nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej. Za utrudnienia Rejon Dystrybucji przeprasza.

Zryw Wolnych Serc - włączmy się do akcji

Społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" zaprasza do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki. Zatrzymajmy się na chwilę na rynkach i placach miast i miasteczek, każdy w miarę możliwości razem w tym samym w czasie w całym kraju - 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14:00. Połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm - to "Zryw Wolnych Serc". Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie bardzo dużo.

Mamy coś dla mamy

Z okazji Dnia Matki 23 maja w Hotelu Maraton odbędzie się pokaz mody ręcznie malowanych ubrań mojego projektu połączony z warsztatami urody. Projekt Piękna Mama kierowany jest do wszystkich mam bez względu na wiek. Oprócz pokazu mody mamy będą mogły skorzystać z: warsztatów wizażu i masażu, porad dietetycznych oraz fitness.

Wyjątkowym gościem będzie Karolina Jedynak, która będzie akompaniować wokalnie podczas pokazu. Na zakończenie wystąpi zespół Droryje, czyli biały śpiew. Kobieta w każdym wieku może być modna, poczuć młodość i fantazję oraz dodać barw do swojej codzienności. Drogie Panie zabierzcie dobry humor i przyjdźcie!

Organizatorzy: Szamotulski Ośrodek Kultury, Kolorki Kapłonki, Lepsze Szamotuły, Hotel Maraton, Strefa Relaksu, Mobilne Metamorfozy Ditta Hoffmann, Natur House, Fitness Karolina Beger. Start: pokaz + warsztaty godz. 17:00, koncert godz. 18:00

Niebezpieczne związki

W ostatnich tygodniach bardzo głośno o książce Wojciech Sumlińskiego pt.: Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego. Książka jest praktycznie nie do kupienia w księgarniach. Postanowiliśmy przeszukać internet i udało nam się zdobyć tytuł w wersji PDF. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszamy do lektury.

Wojciech Sumliński (ur. 15 kwietnia 1969 w Warszawie) – polski dziennikarz, psycholog. Pracował w „Życiu", „Gazecie Polskiej" i „Wprost".

Autor licznych reportaży i programów w TVP: „Oblicza prawdy" o działalności SB i magazynu śledczego „30 minut". Autor książki „Teresa Trawa Robot" o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie współpracuje z Frondą i magazynem śledczym „Focus" oraz pisze kolejne książki. 


Polecamy również >Noc myśliwego<

Więcej artykułów…

Strona 1 z 15