Wydarzenia

Margaret, Ania Wyszkoni i Kamil Bednarek w Nowym Tomyślu

Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2015 III Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa Nowy Tomyśl 21-23 sierpnia 2015

Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2015, to impreza której będzie towarzyszyć III Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa. Organizatorzy tej imprezy, która odbędzie się w Nowym Tomyślu w sierpniu 2015 roku zdradzają plany i scenariusz.

Bezpardonowy atak na niezależną dziennikarkę?

Do ataku na niezależną dziennikarkę jednej z gazet ukazujących się na terenie powiatu szamotulskiego, doszło podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Ostrorogu. Jeden z radnych stwierdził, że jest przekonany o nieprawdzie jaką wypisuje niezależna dziennikarka Anna Wilk. Fakty, które ta pani podaje w swojej gazecie kompletnie mijają się z prawdą i są wyssane z palca. Radny zwrócił się jednocześnie do obecnych na sali dziennikarzy z prośbą, aby pisali obiektywnie samą prawdę, i nie naginali rzeczywistości, tak jak jest w przypadku tej pani. Czy media w Ostrorogu stają się niewygodne dla władzy? A może racja jednak leży po stronie radnego.

Dziennikarka Anna Wilk jest rzekomo bardzo znaną redaktorką w powiecie szamotulskim, choć w naszej redakcji nikt o niej dotąd nie słyszał, powszechnie uważana jest za autorkę wielu kontrowersyjnych artykułów. Być może dlatego jest osobą nielubianą w kręgach lokalnych polityków. Z kolei jedna z mieszkanek Szamotuł, konkretnie Renata Jankowiak uważa, że w przeszłości z rzetelnością "pisarki" nie do końca było wszystko w porządku.

Macie jakieś zdanie na ten temat? Chętnie wysłuchamy Waszych opinii.

foto: radio.wnet

6 września Referendum

Jednym z punktów w zbliżającym sie referendum jest pytanie, czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) do sejmu RP?

Jeśli odpowiesz tak, co zmieni wprowadzenie tych 460 Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu:

  1. Poseł bezpośrednio odpowiedzialny przed wyborcą, a nie szefem partii. Łatwo go rozliczyć z obietnic wyborczych.
  2. Bezpośredni kontakt posła z wyborcą dzięki małym okręgom.
  3. Głosowanie na ludzi, których się zna.
  4. Równa szansa kandydowania dla kandydatów niezależnych i partyjnych (wystarczy 10 podpisów, a kampania w małym okręgu jest tania).
  5. Wybory odbywają się sprawnie (jedna tura i wynik ustalany w okręgu) i są transparentne (publiczne liczenie głosów).
  6. W krajach z ordynacją większościową powstaje silny, stabilny rząd biorący pełną odpowiedzialność za swoje działania.

Bezpieczne wakacje 2015

Dzisiaj policjant z Zespołu Prewencji Kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach spotkał się z uczestnikami półkolonii w celu omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w istotne porady.

Dzisiaj dzieci z półkolonii organizowanej na terenie Szamotuł miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z policjantem szamotulskiej prewencji. Spotkanie odbyło się na terenie szamotulskiej pływalni. Post. Filip Paciura przedstawił tematykę dotyczącą bezpiecznych zachowań podczas wakacji.

Wakacje w Szamotułach

Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza do zapoznania się z planem przygotowanym na zbliżające się wakacje. Zgłoszenia już są przyjmowane. Ilość miejsc ograniczona! Czekamy na zgłoszenia pod nr tel. 061 29 213 07

E-MAIL:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w ośrodku. Odpłatność w dniu zajęć.

PLAN 

To już jutro. Sprzątamy!!!

Tym razem w Parku Zamkowym posprzątają Lepsze Szamotuły. Prosimy o zabranie kocyków i swoich ulubionych gier planszowych. Urządźmy wspólny piknik. Oczywiście, dbamy o Park, aby nam służył jak najdłużej i sprzątamy po sobie wszystkie papierki. Czekamy na Was w dniu 20. czerwca br. od godziny 17:00.

Lepsze Szamotuły

 

Gazeta Szamotulska zaprasza na kolejną debatę

„Zabijanie drobnych przedsiębiorców”

Czy Szamotułom potrzebne są kolejne markety? Zdania są podzielone. Oprócz budowanego już centrum handlowego na terenie byłego dworca PKS w najbliższym czasie ma powstać market spożywczy przy BricoMarche oraz galeria handlowa koło Lidl. 

- Czy Szamotułom potrzebny jest siódmy już market branży spożywczej? - zastanawiała się podczas ostatniej sesji szamotulskiego samorządu gminnego Halina Zgrajek. Poruszony przez radną temat wywołał ożywioną dyskusję wśród mieszkańców.

Zapraszamy na debatę

do Cafe Marzenie w Szamotułach

ul. Wroniecka

w środę 17 czerwca 2015 

o godz. 18.00

Puchar Świata w Szamotułach

Uczniowski Klub Sportowy „SZAMOTULANIN”, a w szczególności pomysłodawca - wieloletni działacz sportowy Ryszard Frąckowiak, który jest również członkiem zarządu UKS Szamotulanin i WZPS w Poznaniu, zapraszają mieszkańców i sympatyków siatkówki na atrakcje do Zespołu Szkół Nr 3 przy. ul. A. Mickiewicza 4 w Szamotułach. 

W dniach 20-21 czerwca 2015r. w holu Hali Widowiskowo-Sportowej „ NAŁĘCZ” wystawiona będzie prezentacja Pucharu FIVB za Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Polska 2014. Nie tylko sympatycy piłki siatkowej, ale wszyscy mieszkańcy powiatu szamotulskiego będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia Pucharu Świata zdobytego przez biało–czerwonych w ostatnich Mistrzostwach. - Prezentacja Pucharu w naszym mieście to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że siatkówka jest jedną z dyscyplin szeroko rozwiniętych w Szamotułach - powiedział nam Ryszard Frąckowiak. 

Prezentacja Pucharu jest częścią atrakcji związanych z obchodami 20 - lecia UKS Szamotulanin.

Na szamotulskim Rynku widziane było UFO

Na szamotulskim rynku widziane było UFO. Informacja wydaje się być bardzo wiarygodna, ponieważ potwierdzają ją setki uczestników odbywających się w Szamotułach Dni Europy 2015. Unikalny film na youtube, opublikował jeden z uczestników imprezy pan Krystian Janiszewski. Eksperci twierdzą, że nagranie jest autentyczne. 

Interaktywny komik

Jednym z artystów na UFO Ulicznym Festiwalu Osobliwości będzie Just Edi, czyli interaktywny komik-iluzjonista. Edi jest również uczestnikiem V i VII edycji „Mam talent”, gdzie usłyszał 3 x TAK. Przez ostatnie 5 lat występował między innymi w: Wiedniu, Londynie, Paryżu, Mediolanie, a nawet w Indiach. Jako artysta uliczny potrafi przyciągać zainteresowanie licznej publiczności.

Zapewne u nas będzie podobnie. Zobaczymy go w akcji w najbliższa niedzielę na szamotulskim Rynku o godz. 16.00, kiedy zaprezentuje m.in. iluzję z giętkimi rękami, przeciskanie się przez rakietę tenisową, żonglowanie maczetami, teleportację piłek na dłoniach widza. Poza swych głównym show będzie wśród publiczności przez cały festiwal. Wykona dla nich m.in. iluzję z kartami, która w tym roku była hitem na serwisie youtube.

Pyrek w pyrlandi

Policjanci z Pniew oraz z Szamotuł razem z gościem specjalnym – sierżantem Pyrkiem - spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Pniewach, w Bytyniu oraz w Szamotułach. Spotkania odbyły się w ramach programu prewencyjnego – Bezpiecznie, to wiedzieć i znać. Mundurowi odwiedzili też dzieci z przedszkola.

W miniony piątek policjanci z pniewskiego komisariatu razem z maskotką wielkopolskiej Policji odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pniewach.

 

Komunikat Enea

5 czerwca w godz. 08:00 - 12:00 w gminie Ostroróg w miejscowościach: Rudki Huby, Rudki Wieś RSP, Szczepankowo numery od 1 do 20 i numer 54, oraz w gminie Szamotuły w miejscowościach: Gałowo, Jastrowo, Ostrolesie nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej. Za utrudnienia Rejon Dystrybucji przeprasza.

Zryw Wolnych Serc - włączmy się do akcji

Społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" zaprasza do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki. Zatrzymajmy się na chwilę na rynkach i placach miast i miasteczek, każdy w miarę możliwości razem w tym samym w czasie w całym kraju - 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14:00. Połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm - to "Zryw Wolnych Serc". Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie bardzo dużo.

Mamy coś dla mamy

Z okazji Dnia Matki 23 maja w Hotelu Maraton odbędzie się pokaz mody ręcznie malowanych ubrań mojego projektu połączony z warsztatami urody. Projekt Piękna Mama kierowany jest do wszystkich mam bez względu na wiek. Oprócz pokazu mody mamy będą mogły skorzystać z: warsztatów wizażu i masażu, porad dietetycznych oraz fitness.

Wyjątkowym gościem będzie Karolina Jedynak, która będzie akompaniować wokalnie podczas pokazu. Na zakończenie wystąpi zespół Droryje, czyli biały śpiew. Kobieta w każdym wieku może być modna, poczuć młodość i fantazję oraz dodać barw do swojej codzienności. Drogie Panie zabierzcie dobry humor i przyjdźcie!

Organizatorzy: Szamotulski Ośrodek Kultury, Kolorki Kapłonki, Lepsze Szamotuły, Hotel Maraton, Strefa Relaksu, Mobilne Metamorfozy Ditta Hoffmann, Natur House, Fitness Karolina Beger. Start: pokaz + warsztaty godz. 17:00, koncert godz. 18:00

Niebezpieczne związki

W ostatnich tygodniach bardzo głośno o książce Wojciech Sumlińskiego pt.: Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego. Książka jest praktycznie nie do kupienia w księgarniach. Postanowiliśmy przeszukać internet i udało nam się zdobyć tytuł w wersji PDF. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszamy do lektury.

Wojciech Sumliński (ur. 15 kwietnia 1969 w Warszawie) – polski dziennikarz, psycholog. Pracował w „Życiu", „Gazecie Polskiej" i „Wprost".

Autor licznych reportaży i programów w TVP: „Oblicza prawdy" o działalności SB i magazynu śledczego „30 minut". Autor książki „Teresa Trawa Robot" o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie współpracuje z Frondą i magazynem śledczym „Focus" oraz pisze kolejne książki. 


Polecamy również >Noc myśliwego<

Więcej artykułów…

Strona 1 z 15