Wydarzenia

Przy okazji Święta Dyni

Przy okazji Święta Dyni w Gąsawach, przypadkowo udało nam się spotkać naszą czytelniczkę, która w jednym z poprzednich konkursów wygrała bilet na mecz Lecha Poznań. Nie obyło się bez miłych wzajemnych słów sympatii. Dziękujemy i pozdrawiamy.

Propozycja Sławomira Kozaka po dwóch latach zyskała poparcie burmistrza

Zmiana taryfy opłat Strefy Płatnego Parkowania w Szamotułach. - Obniżenie opłaty do 50 gr. za 15 min. postoju, to moja propozycja sprzed dwóch lat, która wreszcie zyskała poparcie burmistrza - informuje z satysfakcją Sławomir Kozak - radny Forum. Realizacji jego pomysłu coraz głośniej zaczęli domagać się również mieszkańcy Szamotuł.

Jak minął weekend?

Piękna pogoda u schyłku lata na Ziemi Szamotulskiej. W niedzielne popołudnie szamotulanie w dobrych nastrojach spacerowali ulicami miasta i nie tylko. Życie tętniło w parkach i na skwerach zieleni. Wielu z nas wyjechało odpocząć poza miastem. Jeszcze tydzień i przywitamy piękną - miejmy nadzieję - Polską Złotą Jesień.


Szamotulski Ośrodek Kultury nie odpuszcza tempa

SZOK już od drugiej połowy września zaprasza na cotygodniowe koncerty. Podobnie jak w minionych latach w Szamotułach będzie można posłuchać znanych muzyków wykonujących różne style muzyczne. Koncerty w kinie Halszka zainauguruje impreza z okazji Polskiego Dnia Bluesa. 21 września zagra legendarna Śląska Grupa Bluesowa. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 19 złotych, a w dniu koncertu 29 zł. W środę 24 września o godz. 18.00 odbędzie się koncert operetkowy „Od Straussa do Warsa”. Bilety w cenie 25 zł. 

Zaś w sobotę 27 września o godz. 20.00 – na zakończenie miesiąca wielka gratka – koncert Kumka Olik. Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 złotych, a w dniu koncertu 35 zł. Bilety można kupować w kasie ośrodka kultury i kina oraz on-line na stronie ośrodka. Zapraszamy.

King Size - Kto kradł w Markecie?

Powiatowy Radny Platformy Obywatelskiej pan Maciej Trąbczyński, na jednym z portali internetowych, wydał oświadczenie w sprawie ujawnienia w Tygodniku Gazeta Szamotulska informacji, na temat kradzieży w markecie Biedronka. Sprawa jest na tyle głośna, że po Szamotułach krąży już nawet anegdota: "Jesteś głodny? Chodź na hamburgera do Biedronki" - żartują mieszkańcy gminy.

Mamy temat do wziernikowania dla pana Górnego

Panie Kaczmarek i Trąbczyński, cała Gmina wam się przygląda! Z początkiem roku burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły ogłosił kolejny już przetarg ograniczony na sprzedaż majątku gminy. Dlaczego ograniczony? Prawdopodobnie dlatego żeby mogły wziąć w nim udział tylko te osoby, które w mniemaniu burmistrza powinny. Uzasadnienie - do nieruchomości nie ma dojazdu, choć w opisanej poniżej sytuacji mało kogo to przekonuje.

Jarek Jurek zarejestrował Komitet Wyborczy

W piątek 5 września 2014 r. w siedzibie Komisarza Wyborczego w Pile, zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Jarka Jurka. W nadchodzących wyborach samorządowych znany szamotulski przedsiębiorca - Jarek Jurek - ubiegać się będzie o urząd burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły.

Dożynki w Pniewach

7 września 2014 r. na terenie nowo wybudowanej świetlicy we wsi Zajączkowo odbyły się uroczyste Gminne Dożynki. Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 13:30 przemarszem dożynkowego korowodu. Główną częścią święta plonów była msza polowa oraz tradycyjny dożynkowy obrzęd. W tym roku obrzęd ten przeprowadziła kapela "Kaszubskie nuty" z Gminy Kościerzyna. Po zakończeniu oficjalnej części imprezy na mieszkańców czekały nie lada atrakcje m.in. liczne występy artystyczne, mini zoo, wystawa zabytkowych pojazdów oraz sprzętu rolniczego, dmuchane zamki, przejażdżki bryczką oraz liczne stoiska wystawców. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Piłkarski weekend

 


IV Liga - Kolejka 5 - 6-7 września
Warta Międzychód 1-1 1920 Mosina sb 17:00
Sparta Oborniki 4-1 Trzemeszno sb 17:00
Płomień Przyprostynia 1-3 1922 Lechia Kostrzyn nd 17:00
Pelikan Niechanowo 3-0 GKS Dopiewo sb 17:00
Mieszko Gniezno 0-1 Grom Plewiska sb 16:00
Lubuszanin Trzcianka 0-2 Huragan Pobiedziska sb 16:00
Leśnik Margonin 0-3 Iskra Szydłowo sb 16:00
Wełna Skoki 6-2 Sparta Szamotuły sb 17:00 
IV liga 2014/2015, grupa: wielkopolska (północ) TABELA
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki                
1.  Pelikan Niechanowo 5 13 4 1 0 19-3                
2.  Sparta Oborniki 5 13 4 1 0 19-9                
3.  Wełna Skoki 5 13 4 1 0 17-9                
4.  Lubuszanin Trzcianka 5 12 4 0 1 24-6                
5.  1922 Lechia Kostrzyn 5 9 3 0 2 15-13                
6.  Mieszko Gniezno 5 9 3 0 2 10-8                
7.  Zjednoczeni Trzemeszno 5 8 2 2 1 10-9                
8.  GKS Dopiewo 5 7 2 1 2 12-9                
9.  Iskra Szydłowo 5 7 2 1 2 9-7                
10.  Grom Plewiska 5 7 2 1 2 11-12                
11.  Warta Międzychód 5 5 1 2 2 6-8                
12.  Huragan Pobiedziska 5 4 1 1 3 5-8                
13.  1920 Mosina 5 2 0 2 3 6-12                
14.  Płomień Przyprostynia 5 2 0 2 3 6-17                
15.  Leśnik Margonin 5 1 0 1 4 2-28                
16.  Sparta Szamotuły 5 0 0 0 5 8-21              

Wronki - gdzie głosować?

W czasie ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego niektórzy mieszkańcy wronieckiej gminy po raz pierwszy głosowali w innych miejscach. Dziś przedstawiamy stałe obwody głosowania, ich granice i numery oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych.

Burmistrz w za długich i niewyprasowanych spodniach

4 września 2014 roku na stadionie Centrum Sportu w Szamotułach odbyła się ceremonia otwarcia 39 Mistrzostwa Świata Seniorów w Wędkarstwie Rzutowym.  Tak prestiżowa impreza zgromadziła zawodników z 16 państw z całego świata m.in. z odległej Japonii i Australii.

Podczas tej wysokiej rangi międzynarodowej imprezie, Miasto i Gminę Szamotuły reprezentował burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek, który na ceremonię otwarcia przybył w zbyt długich i niewyprasowanych spodniach.

Debata Społeczna

DRODZY MIESZKAŃCY POWIATU SZAMOTULSKIEGO!

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach realizuje projekt „Bezpieczeństwo publiczne – debaty społeczne Wielkopolskiej Policji”. W tym celu organizujemy debatę społeczną w której uczestniczyć będzie Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu - insp. Rafał Batkowski oraz władze samorządowe.

Razem a jednak osobno, podła "gra" Kaczmarka.

Burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek blokuje mieszkańcom gminy dostęp do podstawowych informacji. Jeśli jesteś członkiem szamotulskiej społeczności, masz zamiar kandydować w zbliżających się wyborach samorządowych, a przy okazji chciałbyś uczestniczyć w spotkaniach sołeckich na wsiach, aby poznać problemy naszej lokalnej wsi. Po informację gdzie i kiedy odbywają się spotkania najlepiej udaj się do wydziału Administracyjno - Gospodarczego Urzędu Miasta i Gminy w Szamotułach.

Spotkanie sołeckie - Pamiątkowo bez przystani?


W całej gminie rozpoczęły się spotkania sołeckie, podczas których mieszkańcy wsi wspólnie podejmują decyzję na co przeznaczone zostaną środki z funduszu sołeckiego zaplanowane w budżecie gminy Szamotuły. Dzisiaj 3 września jedno z takich spotkań odbyło się w Pamiątkowie. Do podziału jest kwota 25 800 zł. W imieniu Urzędu w zebraniu udział wziął zastępca burmistrza Szamotuł pan Wojciech Rabski.

Grand Prix Powiatu - Jesień

Stowarzyszenie Biegów Ziemi Szamotulskiej zaprasza do udziału w II edycji "Grand Prix Powiatu Szamotulskiego w Biegach Przełajowych - Cztery Pory Roku 2014".

Trzeci bieg "Jesień" odbędzie się 6 września 2014 r. w Pniewach.  Start, meta oraz biuro zawodów znajdować się będą na Polanie "Księże Góry" - dojazd od ul. Konińskiej z Pniew w kierunku Konina. Mapa dojazdu poniżej. Zgłoszenia zespołowe prosimy przesyłać mailowo na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   do 5 września 2014r. (formularz do pobrania poniżej) lub poprzez formularz zgłoszenia na Portalu Biegacza www.biegi.szamotulywbiegu.pl.

Zgłoszenia indywidualnie  do 6 września 2014r. poprzez formularz zgłoszenia na Portalu Biegacza  www.biegi.szamotulywbiegu.pl.

Zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie biegowego Grand Prix!

Monika Kozber - "Dyro Roku 2014"

W dniu wczorajszym 1 września w hali Nałęcz przy Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach, odbyła się powiatowa inaugurująca rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas gali dyrektor Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach pani Monika Kozber, odebrała przyznane przez czytelników naszego portalu wyróżnienie. Pani dyrektor jeszcze raz gratulujemy, a Wam dziękujemy za tak liczny udział w głosowaniu.


Więcej artykułów…

Strona 1 z 11