Wydarzenia

Uwaga Konkurs

Gimnazjalisto! Masz pomysł na projekt prezentacji multimedialnej dotyczącej przeciwdziałania przemocy? Weź udział w naszym konkursie! Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szamotułach organizuje konkurs pod hasłem „I ty możesz zapobiegać przemocy”.

W tym roku po raz drugi rusza akcja mająca na celu zapobieganie przemocy. W tym roku prowadzimy akcję pod hasłem „I ty możesz zapobiegać przemocy”. Podstawowym celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na to, iż nieprawdziwym jest stwierdzenie, że to, co się dzieje za ścianą, to nie jest „moja sprawa”. Bezczynność nie jest właściwą formą reakcji na przemoc. Dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Szamotuły.

Piotr Reiss w Szamotułach

W niedzielę, 28 września, podczas X Turnieju o Superpuchar Polski w siatkówce kobiet, od godz 10.00 do 15.00 na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej "Nałęcz" w Szamotułach będzie dostępny krwiobus. Wszyscy chętni honorowi dawcy krwi będą mogli oddać krew dla chorych dzieci. Jednocześnie będzie można się zarejestrować i zostać potencjalnym dawcą szpiku. Organizatorem akcji jest szamotulska Drużyna Szpiku. Gościem specjalnym niedzielnej akcji, będzie były piłkarz Lecha Poznań - Piotr Reiss, który od kilku lat jest członkiem Drużyny Szpiku.

Koncertowo witamy jesień w Chacie Alchemika

Zespół OWW z Gniezna i MISLEAD z Bydgoszczy na pożegnanie lata 2014! W piątek po raz ostatni zabrzmi plenerowa scena w Chacie Alchemika w Szamotułach.
 
Punktualnie o godz.20:00 wystartuje Zespół OWW - będzie to ich drugi występ tego sezonu. Ekipa jest złożona z młodych muzyków, grających dawniej pod nazwą Subkultura oraz jej charyzmatycznej wokalistki Sylwi Bryskiej. Po paru występach opartych na coverach zespół rusza z własnym materiałem. Gatunkowo się nie określają, tworzą inspirowani wieloma rodzajami muzyki.

Jak długo mamy patrzeć na ten syf w tym mieście?

ul. Kopernika w Szamotułach. fot.R.Jankowiak

Takie odważne pytanie zadała burmistrzowi na poniedziałkowej sesji mieszkanka Szamotuł Renata Jankowiak. Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek udzielając odpowiedzi zaznaczył: - doskonale wiemy jak sprawa miejskiej zieleni kształtowała się w tym roku. Był ogłoszony przetarg, wygrała firma zewnętrzna, która w sposób nierzetelny wykonywała swoje obowiązki. Umowa z wykonawcą została rozwiązana, przez pewien czas zlecono to spółce ZGK - tłumaczył burmistrz Kaczmarek.

Radni chcą mieć wpływ na biuletyn

Podczas czwartkowych obrad Komisji Finansów, Budżetu i Prawa Rady Miasta i Gminy Szamotuły, rozgorzała dyskusja nad nowym regulaminem dotyczącym wydawania przez burmistrza biuletynu samorządowego Głos Szamotulski. Radni chcą mieć większy wpływ na redagowanie materiałów zawartych w biuletynie poprzez wprowadzenie Rady Programowej złożonej z redaktora naczelnego i trzech członków Rady Miasta i Gminy.

Biuletyn powinien mieć charakter informacyjny

Przy okazji Święta Dyni

Przy okazji Święta Dyni w Gąsawach, przypadkowo udało nam się spotkać naszą czytelniczkę, która w jednym z poprzednich konkursów wygrała bilet na mecz Lecha Poznań. Nie obyło się bez miłych wzajemnych słów sympatii. Dziękujemy i pozdrawiamy.

Propozycja Sławomira Kozaka po dwóch latach zyskała poparcie burmistrza

Zmiana taryfy opłat Strefy Płatnego Parkowania w Szamotułach. - Obniżenie opłaty do 50 gr. za 15 min. postoju, to moja propozycja sprzed dwóch lat, która wreszcie zyskała poparcie burmistrza - informuje z satysfakcją Sławomir Kozak - radny Forum. Realizacji jego pomysłu coraz głośniej zaczęli domagać się również mieszkańcy Szamotuł.

Jak minął weekend?

Piękna pogoda u schyłku lata na Ziemi Szamotulskiej. W niedzielne popołudnie szamotulanie w dobrych nastrojach spacerowali ulicami miasta i nie tylko. Życie tętniło w parkach i na skwerach zieleni. Wielu z nas wyjechało odpocząć poza miastem. Jeszcze tydzień i przywitamy piękną - miejmy nadzieję - Polską Złotą Jesień.


Szamotulski Ośrodek Kultury nie odpuszcza tempa

SZOK już od drugiej połowy września zaprasza na cotygodniowe koncerty. Podobnie jak w minionych latach w Szamotułach będzie można posłuchać znanych muzyków wykonujących różne style muzyczne. Koncerty w kinie Halszka zainauguruje impreza z okazji Polskiego Dnia Bluesa. 21 września zagra legendarna Śląska Grupa Bluesowa. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 19 złotych, a w dniu koncertu 29 zł. W środę 24 września o godz. 18.00 odbędzie się koncert operetkowy „Od Straussa do Warsa”. Bilety w cenie 25 zł. 

Zaś w sobotę 27 września o godz. 20.00 – na zakończenie miesiąca wielka gratka – koncert Kumka Olik. Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 złotych, a w dniu koncertu 35 zł. Bilety można kupować w kasie ośrodka kultury i kina oraz on-line na stronie ośrodka. Zapraszamy.

King Size - Kto kradł w Markecie?

Powiatowy Radny Platformy Obywatelskiej pan Maciej Trąbczyński, na jednym z portali internetowych, wydał oświadczenie w sprawie ujawnienia w Tygodniku Gazeta Szamotulska informacji, na temat kradzieży w markecie Biedronka. Sprawa jest na tyle głośna, że po Szamotułach krąży już nawet anegdota: "Jesteś głodny? Chodź na hamburgera do Biedronki" - żartują mieszkańcy gminy.

Mamy temat do wziernikowania dla pana Górnego

Panie Kaczmarek i Trąbczyński, cała Gmina wam się przygląda! Z początkiem roku burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły ogłosił kolejny już przetarg ograniczony na sprzedaż majątku gminy. Dlaczego ograniczony? Prawdopodobnie dlatego żeby mogły wziąć w nim udział tylko te osoby, które w mniemaniu burmistrza powinny. Uzasadnienie - do nieruchomości nie ma dojazdu, choć w opisanej poniżej sytuacji mało kogo to przekonuje.

Jarek Jurek zarejestrował Komitet Wyborczy

W piątek 5 września 2014 r. w siedzibie Komisarza Wyborczego w Pile, zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Jarka Jurka. W nadchodzących wyborach samorządowych znany szamotulski przedsiębiorca - Jarek Jurek - ubiegać się będzie o urząd burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły.

Dożynki w Pniewach

7 września 2014 r. na terenie nowo wybudowanej świetlicy we wsi Zajączkowo odbyły się uroczyste Gminne Dożynki. Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 13:30 przemarszem dożynkowego korowodu. Główną częścią święta plonów była msza polowa oraz tradycyjny dożynkowy obrzęd. W tym roku obrzęd ten przeprowadziła kapela "Kaszubskie nuty" z Gminy Kościerzyna. Po zakończeniu oficjalnej części imprezy na mieszkańców czekały nie lada atrakcje m.in. liczne występy artystyczne, mini zoo, wystawa zabytkowych pojazdów oraz sprzętu rolniczego, dmuchane zamki, przejażdżki bryczką oraz liczne stoiska wystawców. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Piłkarski weekend

 


IV Liga - Kolejka 5 - 6-7 września
Warta Międzychód 1-1 1920 Mosina sb 17:00
Sparta Oborniki 4-1 Trzemeszno sb 17:00
Płomień Przyprostynia 1-3 1922 Lechia Kostrzyn nd 17:00
Pelikan Niechanowo 3-0 GKS Dopiewo sb 17:00
Mieszko Gniezno 0-1 Grom Plewiska sb 16:00
Lubuszanin Trzcianka 0-2 Huragan Pobiedziska sb 16:00
Leśnik Margonin 0-3 Iskra Szydłowo sb 16:00
Wełna Skoki 6-2 Sparta Szamotuły sb 17:00 
IV liga 2014/2015, grupa: wielkopolska (północ) TABELA
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki                
1.  Pelikan Niechanowo 5 13 4 1 0 19-3                
2.  Sparta Oborniki 5 13 4 1 0 19-9                
3.  Wełna Skoki 5 13 4 1 0 17-9                
4.  Lubuszanin Trzcianka 5 12 4 0 1 24-6                
5.  1922 Lechia Kostrzyn 5 9 3 0 2 15-13                
6.  Mieszko Gniezno 5 9 3 0 2 10-8                
7.  Zjednoczeni Trzemeszno 5 8 2 2 1 10-9                
8.  GKS Dopiewo 5 7 2 1 2 12-9                
9.  Iskra Szydłowo 5 7 2 1 2 9-7                
10.  Grom Plewiska 5 7 2 1 2 11-12                
11.  Warta Międzychód 5 5 1 2 2 6-8                
12.  Huragan Pobiedziska 5 4 1 1 3 5-8                
13.  1920 Mosina 5 2 0 2 3 6-12                
14.  Płomień Przyprostynia 5 2 0 2 3 6-17                
15.  Leśnik Margonin 5 1 0 1 4 2-28                
16.  Sparta Szamotuły 5 0 0 0 5 8-21              

Wronki - gdzie głosować?

W czasie ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego niektórzy mieszkańcy wronieckiej gminy po raz pierwszy głosowali w innych miejscach. Dziś przedstawiamy stałe obwody głosowania, ich granice i numery oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 11