Wydarzenia

Zamieszanie za linią mety półmaratonu

Do incydentu doszło tuż za linią mety IV Samsung Półmaratonu w Szamotułach. Na teren, gdzie przeprowadzana jest impreza masowa wtargnęli działacze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, którzy rozpoczęli prowadzenie agitacji wyborczej. Akcja nie była spontaniczna. Złożona z kilkunastu osób grupa kandydatów PO, była przygotowana do prowadzenia agitacji. Działacze wtargnęli na teren imprezy masowej, organizowanej przez Szamotulskie Stowarzyszenie Biegów i rozdawali materiały wyborcze PO. W akcji brali udział m.in. liderzy lokalnej PO Maciej Trąbczyński i Przemysław Turowski.

Przedwyborcza manipulacja na "taśmach prawdy"?

W środę, do burmistrzów, wójtów, prokuratorów, policji, starosty, radnych i wielu innych osób trafiły płyty, na których nagrano rozmowę Marka Stróżyka z Przemysławem Fąferkiem – chodzi o sprzedaż gruntów w gminie Kaźmierz. Pod listem przewodnim nikt się nie podpisał.

Z nagrań dowiadujemy się, że według Marka Stróżyka wójt Wiesław Włodarczak sprzedawał i sprzedaje działki po zaniżonych cenach albo kupuje je na kogoś, a konkretnie na samego Marka Stróżyka. Powołując się na znajomość z wójtem, prawie od kołyski, Marek Stróżyk opowiada o dzieleniu hektarów i biznesmenach wykupujących grunty w różnych miejscach. Na odpowiedzi naprowadza… Przemysław Fąferek, który prawdopodobnie nagrał tę rozmowę.

"Dzień Nauczyciela" we Wronkach

Tegoroczne uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej we Wronkach, odbyły się 14 października w Przedszkolu nr 1 "Bajkowy Świat" - na wronieckim Borku. W uroczystym święcie na zaproszenie burmistrza Wronek - Mirosława Wieczora, udział wzięli pracownicy wronieckiej oświaty. Nie obyło się bez miłych słów i życzeń. Burmistrz Mirosław Wieczór wręczył doroczne nagrody, dla wyróżniających się nauczycielek z gminnych placówek oświatowych. Były także podziękowania dla pracowników odchodzących na emeryturę.

Poniżej prezentujemy listę wyróżnionych i krótką relacja wideo z tej uroczystości.


OKNOPLAST rozdaje vouchery do dowolnego miejsca na świecie!

Jeden z wygranych voucherów wręczony został w siedzibie M3 Salon Okien i Drzwi w Szamotułach.

Firma OKNOPLAST z okazji jubileuszu 20-lecia działalności przygotowała dla swoich klientów konkurs, w którym do wygrania były vouchery do dowolnego miejsca na świecie oraz kieszonkowe. Aby wziąć w nim udział wystarczyło kupić jeden z pakietów promocyjnych i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto wybrać Oknoplast? Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła 48 zwycięzców.

Jednym ze szczęśliwców jest Pani Beata Skorzonek, która dokonała zakupu u Specjalisty Sprzedaży Pani Renaty Rakowskiej. Nagrodę wręczył Partner Handlowy OKNOPLAST – właściciel firmy M3 Salon Okien i Drzwi w Szamotułach pan Maciej Bździel.

Starosta u Seniorów

Wczoraj przed południem w jadalni Bursy Szkolnej w Szamotułach odbyło się uroczyste spotkanie członków szamotulskiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uroczyste – dla uczczenia tegorocznego Międzynarodowego Dnia Seniora.

Debata Społeczna - skrót

Na 7 października br. Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach zaplanowała Debatę Społeczną. Jest to realizacja projektu pn.: „Bezpieczeństwo publiczne – debaty społeczne Wielkopolskiej Policji”. W tym celu w Auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach mieszkańcy spotkali się z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu - insp. Rafałem Batkowskim. W spotkaniu uczestniczyli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach z komendantem mł.insp. Sławomirem Dziupińskim na czele, lokalni politycy i władze samorządowe oraz mieszkańcy.

Podczas debaty omówiono stan zagrożenia przestępczością w powiecie szamotulskim z uwzględnieniem zjawisk najbardziej uciążliwych społecznie. Ponadto podsumowano założenia i wnioski przyjęte podczas poprzednich debat społecznych. Głównym celem jaki przyświecał było upowszechnienie i wymiana informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem, w zakresie problematyki bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. - Zależy nam na poznaniu Państwa opinii na temat bezpieczeństwa w naszym powiecie. Aby osiągnąć wyznaczony cel zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu szamotulskiego do udziału w dyskusji  oraz do przedstawienia zauważanych przez Państwa problemów w zakresie bezpieczeństwa - mówił przed spotkaniem Komendant Dziupiński.

Debata Społeczna

DRODZY MIESZKAŃCY POWIATU SZAMOTULSKIEGO!

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach realizuje projekt „Bezpieczeństwo publiczne – debaty społeczne Wielkopolskiej Policji”. W tym celu organizujemy debatę społeczną w której uczestniczyć będzie Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu - insp. Rafał Batkowski oraz władze samorządowe.

Nie żyje Anna Przybylska

Nie żyje Anna Przybylska, polska aktorka oraz fotomodelka. Pierwsza polska aktorka, która została międzynarodową twarzą kosmetyków marki Astor. Przez pewien okres zamieszkiwała we Wronkach. Była partnerką piłkarza Amici Wronki - Jarosława Bieniuka, z którym miała trójkę dzieci (córkę Oliwię i dwóch synów Szymona i Jana). Urodziła się w Święta Bożego Narodzenia 26 grudnia 1978 roku w Gdyni, miała ukończone zaledwie 35 lat. Przegrała walkę z rakiem trzustki.

Oświadczenie

Mając świadomość, że moja rodzina i najbliżsi, przyjaciele, znajomi i koledzy, a także wiele osób uznających mnie za prawego człowieka, może być zdezorientowanych i zaniepokojonych, nie mam zamiaru spokojnie czekać i postanowiłem wydać poniższe oświadczenie.

Uwaga Konkurs

Gimnazjalisto! Masz pomysł na projekt prezentacji multimedialnej dotyczącej przeciwdziałania przemocy? Weź udział w naszym konkursie! Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szamotułach organizuje konkurs pod hasłem „I ty możesz zapobiegać przemocy”.

W tym roku po raz drugi rusza akcja mająca na celu zapobieganie przemocy. W tym roku prowadzimy akcję pod hasłem „I ty możesz zapobiegać przemocy”. Podstawowym celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na to, iż nieprawdziwym jest stwierdzenie, że to, co się dzieje za ścianą, to nie jest „moja sprawa”. Bezczynność nie jest właściwą formą reakcji na przemoc. Dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Szamotuły.

Piotr Reiss w Szamotułach

W niedzielę, 28 września, podczas X Turnieju o Superpuchar Polski w siatkówce kobiet, od godz 10.00 do 15.00 na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej "Nałęcz" w Szamotułach będzie dostępny krwiobus. Wszyscy chętni honorowi dawcy krwi będą mogli oddać krew dla chorych dzieci. Jednocześnie będzie można się zarejestrować i zostać potencjalnym dawcą szpiku. Organizatorem akcji jest szamotulska Drużyna Szpiku. Gościem specjalnym niedzielnej akcji, będzie były piłkarz Lecha Poznań - Piotr Reiss, który od kilku lat jest członkiem Drużyny Szpiku.

Koncertowo witamy jesień w Chacie Alchemika

Zespół OWW z Gniezna i MISLEAD z Bydgoszczy na pożegnanie lata 2014! W piątek po raz ostatni zabrzmi plenerowa scena w Chacie Alchemika w Szamotułach.
 
Punktualnie o godz.20:00 wystartuje Zespół OWW - będzie to ich drugi występ tego sezonu. Ekipa jest złożona z młodych muzyków, grających dawniej pod nazwą Subkultura oraz jej charyzmatycznej wokalistki Sylwi Bryskiej. Po paru występach opartych na coverach zespół rusza z własnym materiałem. Gatunkowo się nie określają, tworzą inspirowani wieloma rodzajami muzyki.

Jak długo mamy patrzeć na ten syf w tym mieście?

ul. Kopernika w Szamotułach. fot.R.Jankowiak

Takie odważne pytanie zadała burmistrzowi na poniedziałkowej sesji mieszkanka Szamotuł Renata Jankowiak. Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek udzielając odpowiedzi zaznaczył: - doskonale wiemy jak sprawa miejskiej zieleni kształtowała się w tym roku. Był ogłoszony przetarg, wygrała firma zewnętrzna, która w sposób nierzetelny wykonywała swoje obowiązki. Umowa z wykonawcą została rozwiązana, przez pewien czas zlecono to spółce ZGK - tłumaczył burmistrz Kaczmarek.

Radni chcą mieć wpływ na biuletyn

Podczas czwartkowych obrad Komisji Finansów, Budżetu i Prawa Rady Miasta i Gminy Szamotuły, rozgorzała dyskusja nad nowym regulaminem dotyczącym wydawania przez burmistrza biuletynu samorządowego Głos Szamotulski. Radni chcą mieć większy wpływ na redagowanie materiałów zawartych w biuletynie poprzez wprowadzenie Rady Programowej złożonej z redaktora naczelnego i trzech członków Rady Miasta i Gminy.

Biuletyn powinien mieć charakter informacyjny

Przy okazji Święta Dyni

Przy okazji Święta Dyni w Gąsawach, przypadkowo udało nam się spotkać naszą czytelniczkę, która w jednym z poprzednich konkursów wygrała bilet na mecz Lecha Poznań. Nie obyło się bez miłych wzajemnych słów sympatii. Dziękujemy i pozdrawiamy.

Propozycja Sławomira Kozaka po dwóch latach zyskała poparcie burmistrza

Zmiana taryfy opłat Strefy Płatnego Parkowania w Szamotułach. - Obniżenie opłaty do 50 gr. za 15 min. postoju, to moja propozycja sprzed dwóch lat, która wreszcie zyskała poparcie burmistrza - informuje z satysfakcją Sławomir Kozak - radny Forum. Realizacji jego pomysłu coraz głośniej zaczęli domagać się również mieszkańcy Szamotuł.

Jak minął weekend?

Piękna pogoda u schyłku lata na Ziemi Szamotulskiej. W niedzielne popołudnie szamotulanie w dobrych nastrojach spacerowali ulicami miasta i nie tylko. Życie tętniło w parkach i na skwerach zieleni. Wielu z nas wyjechało odpocząć poza miastem. Jeszcze tydzień i przywitamy piękną - miejmy nadzieję - Polską Złotą Jesień.


Szamotulski Ośrodek Kultury nie odpuszcza tempa

SZOK już od drugiej połowy września zaprasza na cotygodniowe koncerty. Podobnie jak w minionych latach w Szamotułach będzie można posłuchać znanych muzyków wykonujących różne style muzyczne. Koncerty w kinie Halszka zainauguruje impreza z okazji Polskiego Dnia Bluesa. 21 września zagra legendarna Śląska Grupa Bluesowa. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 19 złotych, a w dniu koncertu 29 zł. W środę 24 września o godz. 18.00 odbędzie się koncert operetkowy „Od Straussa do Warsa”. Bilety w cenie 25 zł. 

Zaś w sobotę 27 września o godz. 20.00 – na zakończenie miesiąca wielka gratka – koncert Kumka Olik. Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 złotych, a w dniu koncertu 35 zł. Bilety można kupować w kasie ośrodka kultury i kina oraz on-line na stronie ośrodka. Zapraszamy.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 11