Wydarzenia

Szóste Kino Letnie

Zapraszamy na kolejny, szósty już seans KINA LETNIEGO W MUZEUM w Szamotułach. 22 sierpnia w piątek o godz. 21.00 zaprezentowany zostanie film pt. Whisky dla Aniołów. Historia młodego chłopaka z kryminalną przeszłością, który dzięki swojemu opiekunowi odkrywa w sobie talent do rozpoznawania smaków whisky. Postanawia to wykorzystać, by odmienić swoje życie.

Reżyseria: Ken Loach, gatunek: dramat, komedia. Produkcja: Belgia, Francja, Wielka Brytania, Włochy - premiera w 2012, czas: 101 min.

Efektowne drzewko iglaste

9 sierpnia br. ogródki działkowe "Samorządowiec" obchodziły 65 - lecie założenia. Z tej okazji odbył się festyn zorganizowany przez zarząd ogródków. Na zaproszenie działkowców przybył burmistrz Szamotuł, który wraz z życzeniami podarował działkowcom w prezencie efektowne drzewko iglaste.

Wroniecki Klub Karate zaprasza

W poniedziałki i środy odbywać się będą zajęcia dla młodych adeptów klubu karate, które poprowadzi reprezentantka Polski w tej dyscyplinie sportu, pani Agnieszka Kałek-Smolarek - zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci w wieku przedszkolny,  już od piątego roku życia, a także uczniów pierwszych klas podstawówek. 

Spotkanie organizacyjne dla rodziców z dziećmi zaplanowano na wtorek 2 września na godz. 18.00 w Gimnazjum im. Z. Herberta we Wronkach. Tel. kont. 504 801 082

Czy Agent 007 Szamotulskiej Kanalizacji - ma coś do czynienia z deklem?

Jednym z rozwiązań na tragiczny stan kanalizacji w Szamotułach może być akcja pod tytułem "Uwolnić Dekle" - do takiego wniosku można dojść przysłuchując się wypowiedziom mieszkańców jednej z szamotulskich ulic. Osoba odpowiedzialna za ten stan (przydomek - cudotwórca, tudzież James Bond Kanał 007), przed wyborami unika tematu jak ognia. Czy ma coś do czynienia z tym deklem - pytają mieszkańcy Szamotuł.

Droga przy TBS zagrożona?

Burmistrz Szamotuł poinformował, że inwestycja - budowa dróg wewnętrznych przy TBS ul. Nowowiejskiego w Szamotułach - nie zostanie zrealizowana. Właśnie zakończono procedurę przetargową, na ogłoszony przetarg wpłynęły trzy oferty, wszystkie jednak znacznie przekraczają możliwości finansowe Gminy - brzmi komunikat burmistrza.

Zaproszenie na III Festiwal Folkowy Folkolory 2014 w Szamotułach

Dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury Piotr Michalak zaprasza - III Festiwalu Folkowego FOLKOLORY, który odbędzie się w szamotulskim Parku Zamkowym w niedzielę 31 sierpnia - zaprezentujemy różne kolory i odcienie folku.

W tegorocznym programie wyjątkowi artyści: 

godz. 15.30 – Slovian’sky

Repertuar zespołu to pełne werwy i słowiańskiego ducha utwory inspirowane muzyką ludową Słowian z terenów Polski, Ukrainy, Białorusi, terenów Karpat i Bałkanów. Umiejętne wkomponowanie tych elementów w brudne rockowe brzmienie, poparte sekcją dętą – daje bardzo ciekawe efekty – muzyka zespołu łatwo wpada w ucho i podoba się tak młodym jak i starszym pokoleniom. Piosenki zespołu można usłyszeć we wszystkich rozgłośniach Polskiego Radia.

Koncertowe Lato SZOK

W minioną Niedzielę przy Zamku Górków w ramach Koncertowego Lata Szamotulskiego Ośrodka Kultury wystąpiła Orkiestra Dęta pod kierownictwem P. Pospiesznego.

Piłka Nożna - druga kolejka IV ligi

Kolejka 2 - 16-17 sierpnia

1920 Mosina 0-3 Lubuszanin Trzcianka 16.08, 16:00
Leśnik Margonin 0-5 Mieszko Gniezno 16.08, 16:00
Iskra Szydłowo 1-1 Pelikan Niechanowo 16.08, 16:00
Huragan Pobiedziska 1-1 Płomień Przyprostynia 17.08, 15:00
Grom Plewiska 2-3 Sparta Oborniki 16.08, 17:00
GKS Dopiewo 4-2 Sparta Szamotuły 16.08, 17:00
1922 Lechia Kostrzyn 3-1 Warta Międzychód 15.08, 15:00
Zjednoczeni Trzemeszno 1-1 Wełna Skoki 16.08, 16:00

Usuwanie skutków wichury

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych usuwają połamane gałęzie drzew. To skutek wichury, jaka przeszła nad okolicami Poznania, czyniąc szkody również w kilku miejscowościach powiatu szamotulskiego - głównie w Brzeznie, Kaźmierzu i Kiączynie.

"Historia żółtej ciżemki"

Ta komedia a raczej osoba za nią odpowiedzialna, "potrwa" jeszcze tylko przez 96 dni.

Listę osób, które skorzystają z projektu "Budowa szerokopasmowej infrastruktury dostępu do internetu w Gminie Szamotuły", Urząd miasta opublikował już dość dawno temu, dokładnie 10 czerwca 2014 r. Jednak im więcej czasu upływa od ogłoszenia listy nazwisk na stronie internetowej szamotulskiego urzędu, tym głośniej mówi się o kontrowersjach, nie jakie wywołuje sama lista nazwisk (choć widnieją na niej nazwiska kolegów nawet samego burmistrza), a sposób naboru i oceny wniosków.

Inwestycje w pniewskiej podstawówce

Place zabaw realizowane są w ramach Rządowego programu wspierania w latach 2009 – 2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I – II szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia – „Radosna szkoła”. Koszt jednego placu zabaw to ok. 126 tys. zł, z czego 50% to środki Gminy Pniewy.

Wypadek pod Pamiątkowem

W Rudnikach pod Pamiątkowem, około godz. 19.30, jadący samochodem osobowym od Poznania w stronę Szamotuł kierowca, skręcał w prawo na własną posesję, jadący za nim pick-up marki Fiat nie zachował ostrożności nie wyhamował i próbując uniknąć zderzenia z prawidłowo skręcającym pojazdem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z przeciwka Skodą.

Rodzinny piknik

Jedna z inicjatorek realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie projektu systemowego Bernadeta Markiewicz oraz obecny dyrektor tej instytucji Jaromir Zieliński uczestniczyli 1 sierpnia w rodzinnym pikniku na pniewskiej strzelnicy.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 9