Wydarzena

Dyro Roku 2014 II tura

Obok podajemy wyniki pierwszej tury głosowania w plebiscycie Dyro Roku 2014. Do drugiego etapu zakwalifikowało się dziesięciu dyrektorów. W II turze głosować można do 18 sierpnia br. Do następnej rundy głosowania zakwalifikują się trzy osoby. Każdy głosujący może typować trzech kandydatów. Zapraszamy do zabawy. W tabeli w nawiasach ilość głosów z pierwszego głosowania. Kliknij poniżej i głosuj. 

Pożar starej meblarni w Szamotułach

Na terenie starej meblarni w Szamotułach w niedzielę około 8.00 rano (o 8.24 odebrano zgłoszenie) wybuchł pożar. W akcji ratunkowej udział brało 17 zastępów straży pożarnej, w tym trzy podnośniki. Zadysponowano jeden wóz strażacki z Obornik Wlkp. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały dach. Z sąsiedniego budynku ewakuowano 7 osób. Profilaktycznie zabezpieczono również cztery butle z gazem propan butan. Pożar został opanowany około godz. 14.00. Obecnie na miejscu jest jeszcze ekipa dogaszająca zgliszcza. Biegli pod nadzorem policji badają przyczyny pożaru - poinformował asp.sztab.Marcin Kruszona z Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach. (zdjęcia czytelników na facebook)

Zobacz filmik z tego wydarzenia. Autor: Mateusz Bator.

Ankieta Dyro Roku 2014

Wybieramy Najsympatyczniejszego Dyrektora Roku Szkolnego 2013-2014 w Powiecie Szamotulskim! GŁOSUJ!

WYNIKI

Na propozycje w plebiscycie najsympatyczniejszy nauczyciel - BELFER ROKU 2014, czekamy do soboty 12 lipca.

Wronki po wczorajszych ulewach

Wczoraj Wronki nawiedziło gradobicie i bardzo gwałtowna ulewa z silnym wiatrem. Zalane zostały ulice, niektóre budynki, posesje, place. W wielu miejscach połamane były gałęzie, a nawet drzewa. Natychmiast interweniowali strażacy z siedmiu gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz PSP w Szamotułach.

Anomalia w Pęckowie

Ciekawe zjawisko nagrane zostało dzisiaj około 14.00 na drodze w Pęckowie. Z niemal czystego od chmur nieba padały spore krople deszczu.

Kierowca na Lody, samochód do wody

Mieszkaniec Obornik Wlkp. który w upalne niedzielne popołudnie pozostawił swojego dostawczego Citroena bez hamulca ręcznego na spadzie ulicy Nadbrzeżnej, może chyba mówić o szczęściu.

Kiedy kierowca udał się z dzieckiem na lody, niesforny pojazd wykonał niekontrolowany zjazd w kierunku Warty. Szczęśliwie nikt nie został poszkodowany a pojazd zakończył samodzielną jazdę "mocząc" jedynie prawe koła. Straż Pożarna z Obornik głowiła się jak auto wstawić na ulicę.

Nie będzie placów zabaw na R.Maya i Sportowej?

4 lipca br. burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły opublikował komunikat z dnia poprzedniego o unieważnieniu przetargu na budowę placów zabaw w rejonie ulic Romana Maya i Sportowej. W uzasadnieniu jako przyczynę decyzji burmistrz podał brak pieniędzy. Unieważnienie postępowania jest konieczne i uzasadnione poinformował burmistrz.

Św. Walenty w Zamku Górków

Ponad stuletnia figurka Św. Walentego z Jastrowa trafiła do Muzeum. Mieszkańcy z Jastrowa i Ostrolesia k/Szamotuł przekazali ją uroczyście dyrektorowi Michałowi Kruszonie. Warta zdaniem muzealnika około 4000 zł. rzeźba, została odrestaurowana i włączona do kolekcji eksponatów muzeum ziemi szamotulskiej. W zamian do przydrożnej kapliczki trafił duplikat figurki. Zobacz relację:

My pytamy - Burmistrz odpowiada

Szanowny Panie Burmistrzu, zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na pytania:

- dlaczego w oświadczeniu na temat spotkania w starostwie powiatowym w dniu 12 marca 2014 r. w punkcie dotyczącym rzekomej sesji Rady Miasta i Gminy Chodzieży z dnia 4 marca 2014 r. poinformował pan opinię publiczną o nieprawdziwych faktach? (sesji w dniu 4 marca 2014 nie było) Czy w związku z tym ma pan zamiar wydać jakieś oświadczenie?

Czytelnicy informują, my sprawdzamy

Czytelniczka naszego portalu w komentarzu pod jednym z tekstów napisała, że przeciwko pracownikowi Starostwa Powiatowego Prokuratura Rejonowa w Szamotułach wszczęła śledztwo z art. 44 paragraf 1 Prawa Prasowego (tłumienie krytyki prasowej). Wpis na naszym portalu przyczynił się do krótkiej wzmianki w lokalnej gazecie, która w dość lakoniczny sposób opisała sprawę.

Wakacje!!!

Tak jak w całej Polsce, tak i w szamotulskich szkołach, uczniowie odebrali dziś świadectwa szkolne. Byliśmy na uroczystych obchodach zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół nr. 2 i 3 w Szamotułach, a także w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na profilu Facebook.

>ZOBACZ ZDJĘCIA Z "ROLNIKA" - SZAMOTUŁY - FACEBOOK<

>ZDJĘCIA Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 WE WRONKACH - FACEBOOK<

>ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 W SZAMOTUŁACH<

Wronieccy Radni zaapelowali o pilną przebudowę drogi powiatowej

Podczas wczorajszej sesji (o godz. 12:20) Rada Miasta i Gminy we Wronkach jednogłośnie przyjęła treść apelu do Zarządu Powiatu Szamotulskiego o jak najszybsze rozpoczęcie zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1839P Pierwoszewo – Ćmachowo na odcinku Pierwoszewo – Biezdrowo na długości około 2 km” poprzez wpisanie zadania do budżetu Powiatu Szamotulskiego i pilne rozpoczęcie procedury przetargowej, by zadanie zakończyć w 2014 roku.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 10